Menu

Blog
SK EN FR DE
stiahnuť kalendár
predsedníctva
Koncert Solamente naturali a prednáška Viery Polakovičovej o starej hudbe Slovenska / Berlín
18.
September
11:00
Berlín, Nemecko
Kultúra
Krajiny EÚ
18.09.2016

Koncert Solamente naturali a prednáška Viery Polakovičovej o starej hudbe Slovenska / Berlín

Súbor pre starú hudbu Solamente naturali, ktorého zakladateľom a umeleckým vedúcim je vynikajúci huslista Miloš Valent, vznikol v roku 1995 ako flexibilná kombinácia umelcov, ktorí sa chceli venovať prezentácii hudby 17. a 18. storočia. Repertoár je prvoradý a určuje presné obsadenie súboru. Tak je Solamente naturali raz triom či septetom, inokedy súborom barokového typu, predvádzajúcim barokové oratóriá s orchestrom a zborom. Členovia súboru majú úroveň sólových hráčov, radi objavujú neznáme teritóriá a púšťajú sa do náročných projektov. Zbierka piesní a tancov Anny Szirmay-Keczerovej, ktorá je na programe koncertu, nepatrí len k najstarším pamiatkam hudby, pri ktorej sa zabávala uhorská šľachta, ale môžeme ju súčasne zaradiť k najvýznamnejším pamiatkam barokovej hudby z územia dnešného Slovenska.  Podujatie sa uskutoční k Roku slovenskej hudby.

Nedávne aktuality

15.09.2016
Štátny tajomník rezortu diplomacie Ivan Korčok zastupoval Radu Európskej únie na plenárnej schôdzi Európskeho parlamentu v Štrasburgu
Štrasburg (13. - 14. september) štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a splnomocnenec vlády SR pre predsedníctvo SR v Rade EÚ Ivan Korčok počas plenárnej schôdze Európskeho parlamentu v Štraburgu vystupoval, v mene Rady Európskej únie, k viacerým bodom programu plenárneho zasadnutia Európskeho parlamentu.
Viac
14.09.2016
Európska pohraničná a pobrežná stráž – definitívne schválenie
Brusel / Štrasburg (14. september) – Rada EÚ definitívne schválila zriadenie Európskej pohraničnej a pobrežnej stráže, čím sa otvára cesta k začatiu jej činnosti v polovici októbra.
Viac
13.09.2016
Konferencia k spolupráci EÚ – Stredná Ázia pod taktovkou slovenského predsedníctva
Brusel (13. septembra) – V priestoroch Stáleho zastúpenia SR pri EÚ v Bruseli sa uskutočnila Konferencia pod názvom „EÚ – Stredná Ázia: Nové dimenzie spolupráce“. Podujatie zorganizovalo slovenské predsedníctvo v Rade EÚ v spolupráci s Regionálnym centrom Rozvojového programu Spojených národov (UNDP) v Istanbule. Konferenciu spoločne otvorili štátny tajomník MZVaEZ SR Lukáš Parízek a riaditeľka UNDP centra Cihan Sultanoğlu.
Viac
13.09.2016
V Bruseli sa prezentujeme výstavou najlepšieho výberu zo slovenskej grafiky
Brusel (13. september) – Albín Brunovský, Vladimír Gažovič, Dušan Kállay, Dušan Polakovič, Peter Kľúčik a Kamila Štanclová sú autori, ktorých diela môžete do konca októbra obdivovať na výstave Slovenská grafika v priestoroch Stáleho zastúpenia SR pri EÚ v Bruseli.
Viac
23.08.2016
Spoločné vyhlásenie: Ministerská konferencia k Európskemu dňu pamiatky obetí totalitných režimov
(Bratislava, 23. augusta 2016)
Viac
06.07.2016
Prejav predsedu vlády SR R. Fica v Európskom parlamente
Viac
15.09.2016
Bratislavský summit: v hlavnom meste sa zíde 27 lídrov krajín EÚ
Bratislava bude v piatok 16. septembra hostiť neformálny summit 27 lídrov členských krajín EÚ, predsedu Európskej rady D. Tuska a predsedu Európskej komisie J. C. Junckera. Vrcholná schôdzka, známa ako Bratislavský summit, prediskutuje ďalšie smerovanie únie po tom, ako občania Veľkej Británie referendom rozhodli o vystúpení svojej krajiny zo spoločného európskeho projektu.
Viac
12.09.2016
Avízo: Štátny tajomník Korčok na septembrovom plenárnom zasadnutí EP v Štrasburgu: podpis nariadenia o Európskej pohraničnej stráži a Správa o stave únie predsedu Európskej komisie J. C. Junckera
Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a splnomocnenec vlády SR pre predsedníctvo SR v Rade Európskej únie Ivan Korčok sa v dňoch 13. a 14. septembra zúčastní plenárneho zasadnutia Európskeho parlamentu v Štrasburgu.
Viac
09.09.2016
Avízo: Neformálne zasadnutie ministrov poľnohospodárstva a rybného hospodárstva
V dňoch 11. – 13. septembra sa v Bratislave uskutoční neformálne zasadnutie ministrov pre poľnohospodárstvo a rybárstvo (AGRIFISH). Hostiteľka zasadnutia, ministerka poľnohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná, privíta svojich rezortných kolegov, ministrov poľnohospodárstva, predstaviteľov Európskej komisie a Európskeho parlamentu a viacerých významných hostí.
Viac
08.09.2016
Avízo: Neformálne zasadnutie ministrov pre rozvoj (Neformálne zasadnutie FAC / rozvoj)
Viac
27.06.2016
Mediálne príležitosti
Viac
27.06.2016
Priority Slovenského predsedníctva v Rade EÚ
Viac
23.06.2016
Hlavné inštitúcie EÚ
Viac
23.06.2016
Rozpočet SK PRES
Viac
19.07.2016
Závery Rady o Venezuele
Viac
19.07.2016
Závery Rady o stratégii EÚ týkajúcej sa Číny
Viac
19.07.2016
Závery Rady o Turecku
Viac
19.07.2016
Priority EÚ v rámci Organizácie Spojených národov a na 71. zasadnutie VZ OSN
Viac
+

Podľa typu

označiť všetky

Podľa dátumu

označiť všetky
od
do

Podľa témy

označiť všetky

Podľa krajiny

označiť všetky

Podľa dátumu

označiť všetky
od
do

Podľa typu

označiť všetky

Podľa dátumu

označiť všetky
od
do

Podľa témy

označiť všetky