Menu

Blog
SK EN FR DE
stiahnuť kalendár
predsedníctva

Slovensko a eú

NAVŠTÍVTE SLOVENSKO

Unikátne Slovensko

Jedinečné hrady, jaskyne, termálne pramene, ľudová architektúra, európsky ekvivalent Mŕtveho mora, slávne keltské mesto, európska divočina a mnoho iného. Spoznajte turistické unikáty Slovenska, ktoré by ste len ťažko hľadali inde vo svete.

Viac

Pamiatky UNESCO

Objavte tajomné zákutia pralesov, ojedinelé podzemné kráľovstvá, starobylé mestá či impozantné artefakty ľudového umenia. Podmanivé prírodné krásy spolu s fascinujúcou architektúrou vytvárajú pôvab Slovenska.

Viac

História a ekonomika

Slovensko je síce mladý štát, ktorý vznikol 1. 1. 1993 rozdelením Českej a Slovenskej Federatívnej Republiky, no jeho história je veľmi dlhá a bohatá.

Viac

Jazyk

Prostredníctvom jazyka sa veľa dozvedáme o ľuďoch, ktorí ním hovoria, o tom, v akých kategóriách vnímajú svet, aká je ich krajina a kultúra, spoločenské zvyky či možno aj zlozvyky. Takto sa teda aj slovenčina môže stať skratkou k Slovákom a Slovenkám. Aká teda je?

Viac

Prírodné krásy

Vyše 40 percent Slovenska pokrývajú lesy, čo radí našu krajinu k európskej špičke. Nájdete tu hory, parky, vrchy, vodné plochy či rieky, ktoré si hľadajú cestu cez bralá a vytvárajú tak jedinečné scenérie, ktoré si zamilujete. Vydajte sa na výlet a spoznajte prírodné krásy Slovenska.

Viac

Regióny

Slovensko je napriek svojej menšej rozlohe nesmierne rôznorodé. Príroda, ľudia a predovšetkým historický vývoj so sebou postupne priniesli rozčlenenie územia na regióny. Medzi najznámejšie patria Liptov, Spiš či Orava. Unikátnu nedotknutú prírodu spolu s jedinečnými tradíciami, špecialitami a kultúrou však nájdete aj na Gemeri či na Horehroní. Tieto regióny sú dnes administratívne rozdelené do ôsmich krajov.

Viac

Kuchyňa

Hladní či smädní? Na Slovensku nájdete kvalitnú gastronómiu s tradičnými jedlami, ale aj modernú kuchyňu s európskymi vplyvmi. Regionálne jedlá sú pestré tak ako slovenská krajina samotná.

Viac

Nedávne aktuality

15.09.2016
Štátny tajomník rezortu diplomacie Ivan Korčok zastupoval Radu Európskej únie na plenárnej schôdzi Európskeho parlamentu v Štrasburgu
Štrasburg (13. - 14. september) štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a splnomocnenec vlády SR pre predsedníctvo SR v Rade EÚ Ivan Korčok počas plenárnej schôdze Európskeho parlamentu v Štraburgu vystupoval, v mene Rady Európskej únie, k viacerým bodom programu plenárneho zasadnutia Európskeho parlamentu.
Viac
14.09.2016
Európska pohraničná a pobrežná stráž – definitívne schválenie
Brusel / Štrasburg (14. september) – Rada EÚ definitívne schválila zriadenie Európskej pohraničnej a pobrežnej stráže, čím sa otvára cesta k začatiu jej činnosti v polovici októbra.
Viac
13.09.2016
Konferencia k spolupráci EÚ – Stredná Ázia pod taktovkou slovenského predsedníctva
Brusel (13. septembra) – V priestoroch Stáleho zastúpenia SR pri EÚ v Bruseli sa uskutočnila Konferencia pod názvom „EÚ – Stredná Ázia: Nové dimenzie spolupráce“. Podujatie zorganizovalo slovenské predsedníctvo v Rade EÚ v spolupráci s Regionálnym centrom Rozvojového programu Spojených národov (UNDP) v Istanbule. Konferenciu spoločne otvorili štátny tajomník MZVaEZ SR Lukáš Parízek a riaditeľka UNDP centra Cihan Sultanoğlu.
Viac
13.09.2016
V Bruseli sa prezentujeme výstavou najlepšieho výberu zo slovenskej grafiky
Brusel (13. september) – Albín Brunovský, Vladimír Gažovič, Dušan Kállay, Dušan Polakovič, Peter Kľúčik a Kamila Štanclová sú autori, ktorých diela môžete do konca októbra obdivovať na výstave Slovenská grafika v priestoroch Stáleho zastúpenia SR pri EÚ v Bruseli.
Viac
23.08.2016
Spoločné vyhlásenie: Ministerská konferencia k Európskemu dňu pamiatky obetí totalitných režimov
(Bratislava, 23. augusta 2016)
Viac
06.07.2016
Prejav predsedu vlády SR R. Fica v Európskom parlamente
Viac
15.09.2016
Bratislavský summit: v hlavnom meste sa zíde 27 lídrov krajín EÚ
Bratislava bude v piatok 16. septembra hostiť neformálny summit 27 lídrov členských krajín EÚ, predsedu Európskej rady D. Tuska a predsedu Európskej komisie J. C. Junckera. Vrcholná schôdzka, známa ako Bratislavský summit, prediskutuje ďalšie smerovanie únie po tom, ako občania Veľkej Británie referendom rozhodli o vystúpení svojej krajiny zo spoločného európskeho projektu.
Viac
12.09.2016
Avízo: Štátny tajomník Korčok na septembrovom plenárnom zasadnutí EP v Štrasburgu: podpis nariadenia o Európskej pohraničnej stráži a Správa o stave únie predsedu Európskej komisie J. C. Junckera
Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a splnomocnenec vlády SR pre predsedníctvo SR v Rade Európskej únie Ivan Korčok sa v dňoch 13. a 14. septembra zúčastní plenárneho zasadnutia Európskeho parlamentu v Štrasburgu.
Viac
09.09.2016
Avízo: Neformálne zasadnutie ministrov poľnohospodárstva a rybného hospodárstva
V dňoch 11. – 13. septembra sa v Bratislave uskutoční neformálne zasadnutie ministrov pre poľnohospodárstvo a rybárstvo (AGRIFISH). Hostiteľka zasadnutia, ministerka poľnohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná, privíta svojich rezortných kolegov, ministrov poľnohospodárstva, predstaviteľov Európskej komisie a Európskeho parlamentu a viacerých významných hostí.
Viac
08.09.2016
Avízo: Neformálne zasadnutie ministrov pre rozvoj (Neformálne zasadnutie FAC / rozvoj)
Viac
27.06.2016
Mediálne príležitosti
Viac
27.06.2016
Priority Slovenského predsedníctva v Rade EÚ
Viac
23.06.2016
Hlavné inštitúcie EÚ
Viac
23.06.2016
Rozpočet SK PRES
Viac
19.07.2016
Závery Rady o Venezuele
Viac
19.07.2016
Závery Rady o stratégii EÚ týkajúcej sa Číny
Viac
19.07.2016
Závery Rady o Turecku
Viac
19.07.2016
Priority EÚ v rámci Organizácie Spojených národov a na 71. zasadnutie VZ OSN
Viac
+

Podľa typu

označiť všetky

Podľa dátumu

označiť všetky
od
do

Podľa témy

označiť všetky

Podľa krajiny

označiť všetky

Podľa dátumu

označiť všetky
od
do

Podľa typu

označiť všetky

Podľa dátumu

označiť všetky
od
do

Podľa témy

označiť všetky